Wybierz język
Polska
Wybierz inną stronę
Aktualna strona:
Polska
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe

BayWa r.e. zaoferuje w Europie 10 TWh zielonej energii

Wstecz

Lider branży OZE - BayWa r.e. ogłosi pierwszy w Europie przetarg zainicjowany przez dewelopera na korporacyjne umowy zakupu energii (CPPA), o łącznej wartości 10 terawatogodzin w ramach 10-letnich kontraktów. Energia będzie pochodzić z portfela projektów OZE zlokalizowanych w Niemczech i Hiszpanii.

Przetarg zaplanowano na jesień 2022 r. Obejmie on całkowitą produkcję energii podzieloną na kilku odbiorców, z których każdy będzie mógł zaspokoić swoje zapotrzebowanie na energię dzięki wykorzystaniu niezawodnych źródeł energii odnawialnej. Warunki i zasady przetargu są obecnie finalizowane, a dalsze informacje zostaną przekazane przez BayWa r.e. w późniejszym czasie.

Niezawodna, dostępna energia odnawialna w obliczu kryzysu klimatyczno-energetycznego

BayWa r.e. jest świadkiem bardzo wysokiego zapotrzebowania przedsiębiorstw na odnawialną energię elektryczną na całym świecie, a zwłaszcza w regionie EMEA, napędzanego przez coraz większe zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, w obliczu zmian klimatycznych oraz oczekiwań klientów i inwestorów, jak również trwającego bezprecedensowego kryzysu energetycznego w Europie.

Długoterminowe umowy PPA zapewniają firmom stabilne dostawy energii, które chronią przed przyszłymi wzrostami cen energii, a jednocześnie umożliwiają rozwój nowych projektów w zakresie energii odnawialnej. Obie korzyści sprawiają, że korporacyjne umowy PPA są kluczowym elementem napędzania aktywnego przejścia na energię odnawialną.

BayWa re. jest uznanym dostawcą rozwiązań energetycznych oraz PPA w Europie, który wcześniej podpisał umowy na całym kontynencie z wiodącymi globalnymi korporacjami, w tym AB InBev, Nestlé oraz HeidelbergCement.

O przygotowywanym przetargu wypowiedział się Daniel Parsons, szef działu PPA w BayWa r.e.: „To naprawdę unikalny czas dla rynków energii w całej Europie. Firmy zmagają się ze skokami cen i rosnącą niepewnością, a jednocześnie chcą odgrywać aktywną rolę w walce z kryzysem klimatycznym. Jedyną odpowiedzią jest energia odnawialna, a długoterminowe umowy PPA są kluczowym narzędziem do osiągnięcia niezawodnych dostaw energii elektrycznej i generacji większej ilości energii pochodzącej ze źrodeł odnawialnych. To wspaniałe, że możemy teraz wprowadzić procedurę przetargową do naszych umów PPA w Hiszpanii i Niemczech”.

Komentował również Benedikt Ortmann, Generalny Dyrektor ds. Projektów Solarnych w BayWa r.e.: „Chcemy, aby zielona energia elektryczna była jak najbardziej dostępna. Nasz przetarg PPA promuje transformację energetyczną dla klientów komercyjnych i przemysłowych, którzy poszukują niedrogich i niezawodnych dostaw zielonej energii. W BayWa r.e. odgrywamy integralną rolę w tej transformacji”.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt: cPPA-Tender(at)baywa-re.com

Wstecz
Karin Kreuzer
Global Communications Manager
BayWa r.e. AG
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami