Wybierz język
Polska
Wybierz inną stronę
Aktualna strona:
Polska
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe

Pierwsza pływająca farma fotowoltaiczna BayWa r.e. w Tajlandii dla UBE

Wstecz

Firma BayWa re. nawiązała współpracę z jednym z wiodących tajlandzkich producentów i dystrybutorów przetworzonych produktów z manioku– Ubon Bio Ethanol PCL (UBE), budując pierwszą pływającą elektrownię fotowoltaiczną w Ubon Ratchathani, około 615 km od Bangkoku.

Oczekiwana produkcja energii elektrycznej w tej pływającej farmie fotowoltaicznej (tzw.“Floating-PV”) ma wynieść około 4440 MWh już w pierwszym roku działania. Jest to pionierski projekt Floating-PV BayWa r.e. poza Europą.

Projekt elektrowni o mocy 2,83 MW zlokalizowany został na terenie UBE w Ubon Ratchathani w Tajlandii. Dwa systemy pływających platform zostały zainstalowane nad dwoma zbiornikami wodnymi, gdzie pierwsza część systemu opiera się wyłącznie na technologii pontonowej, a druga część to połączenie technologii pływającego pontonu i metalowej konstrukcji wsporczej.

Projekt składa się z 6900 dwufazowych modułów fotowoltaicznych oraz specjalnie zaprojektowanego systemu SKID średniego napięcia dedykowanego dla pływających farm.

„Projekt realizowany z UBE w Ubon Ratchathani przygotowuje grunt dla kolejnych pływających instalacji fotowoltaicznych BayWa r.e., nie tylko w Tajlandii, ale także poza nią. Wiele krajów i miast w Azji boryka się z problemem niedoboru gruntów, dlatego stale poszukujemy innowacyjnych i nowych sposobów adaptacji, dostarczając rozwiązania, które działają lokalnie nie tylko na poziomie rządowym, ale także są uzupełniane przez inicjatywy prowadzone przez sektor prywatny.” - skomentował Daniel Gaefke, Dyrektor Regionu APAC w BayWa r.e.

Ubon Bio Ethanol wybrał na swojego partnera w projekcie pływającej elektrowni fotowoltaicznej właśnie BayWa r.e. ze względu na sukcesy firmy w regionie oraz na świecie. 

„Ludzie i nasza planeta są ważne dla UBE. Naszą misją jest bycie odpowiedzialną społecznie firmą. Pływająca farma fotowoltaiczna w Ubon Ratchathani to jeden z projektów, które wykonaliśmy, kładąc jeszcze większy nacisk na zrównoważony rozwój oraz wykorzystanie czystej energii. Sumarycznie wytwarzamy obecnie ponad 10 MWh energii elektrycznej z samej tylko energii odnawialnej. W UBE z pasją i ambicją podchodzimy do inicjatyw na rzecz proekologicznego rozwoju, dążąc do korzystania w 100% z zielonej energii”.

„Zespół, z którym współpracowaliśmy, był niezwykle profesjonalny i podzielił się z nami wszelką niezbędną wiedzą oraz wskazówkami, pomagając urzeczywistniać naszą wizję produkcji czystej energii” —  Sureeyot Khowsurat, Dyrektor Generalny UBE.

Realizacja projektu fotowoltaicznego z UBE w Ubon Ratchathani, nakreśla przyszłe plany BayWa r.e. dot. realizacji projektów wytwarzania czystej energii, przy dalszej współpracy z firmami i agencjami rządowymi w Tajlandii oraz całym regionie Azji i Pacyfiku (APAC). Warto podkreślić, że współpraca z Ubon Bio Ethanol w Tajlandii to pionierski projekt Floating-PV BayWa r.e. poza Europą, a także pierwszy w regionie APAC, torujący drogę kolejnym takim realizacjom w regionie. 

W Europie oraz Afryce, BayWa r.e. rozwija wiele innowacyjnych projektów czystej energii, m.in. w Holandii, Wielkiej Brytanii, Mali, czy też Rwandzie. Z kolei w Korei Południowej BayWa r.e. podpisała “Memorandum of Understanding” z Ulsan City w sprawie rozwoju projektów pływających morskich elektrowni wiatrowych u wybrzeży Ulsan w listopadzie 2021 r. oraz zakończyła budowę pierwszego parku fotowoltaicznego w tym w kraju.

BayWa r.e. aktywnie działa również w Azji. W Wietnamie niedawno otworzony został magazyn dystrybucji solarnej, a także nowe biuro w Ho Chi Minh City, aby służyć lokalnym instalatorom i dystrybutorom rozwiązań fotowoltaicznych. Jako lider na rynku solarnym BayWa r.e. została nagrodzona jako fotowoltaiczna firma roku 2021 w kategorii „Dystrybutor” podczas Solar Week Leadership Awards 2021 na Filipinach.

Wstecz
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami