Wybierz język
Polska
Wybierz inną stronę
Aktualna strona:
Polska
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe

BayWa r.e. złotym partnerem raportu o rynku PV w Polsce

Wstecz

Instytut Energetyki Odnawialnej przedstawił jubileuszową, dziesiątą już edycję raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2022”, którego złotym partnerem została BayWa r.e. Jak co roku opublikowano w nim bieżące analizy nt. rynku PV oraz perspektywy jego rozwoju. Konferencja prasowa promująca raport wzbudziła szerokie zainteresowanie, goszczono m.in. reprezentanta rządu, a w merytorycznej debacie udział wziął przedstawiciel BayWa r.e.

Fotowoltaiczny boom na polskim rynku trwa nieprzerwanie od 2018 r., osiągając w ubiegłym roku rekordową moc zainstalowaną blisko 7,7 GW.  Co ciekawe, głównie spowodowane jest to gwałtownym wzrostem liczby małych i mikroinstalacji. Wyniki raportu pokazują jednak, że zmiany w programach prosumenckich i stopień nasycenia rynku mogą wyhamować ten sektor. Nieuniknione są zmiany systemowe dla dalszego rozwoju fotowoltaiki, która niewątpliwie przyczynia się do transformacji energetycznej kraju w kierunku odnawialnej energii. Warte analizy są m.in. kwestie linii bezpośredniej, czy też magazynowania energii, w tym uwzględnienie technologii wodorowych. 

25 maja w Warszawie odbyła się konferencja prasowa prezentująca wyniki wspomnianej jubileuszowej X edycji raportu, przygotowanej przez IEO. Stanowisko rządowe dot. dalszego rozwoju fotowoltaiki w Polsce zaprezentował - Wiceminister Klimatu oraz Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii - Ireneusz Zyska. Członek Zarządu BayWa r.e. Polska Sp. z o.o. Artur Marchewka wziął udział w panelu dyskusyjnym dot. branży fotowoltaiki w Polsce. 

W przygotowanie raportu aktywnie włączyły się dwie polskie spółki z grupy: BayWa r.e. Polska Sp. z o.o., odpowiadająca za development projektów oraz spółka dystrybucyjna BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o.o.

Zachęcamy do pobrania raportu, który stanowi kompletne podsumowanie stanu i trendów na rynku fotowoltaiki w Polsce.  

Zobacz cały raport tutaj

Wstecz
Artur Marchewka
Projekty wiatrowe Polska
BayWa r.e. Polska Sp. z o.o.
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami