Wybierz język
Polska
Wybierz inną stronę
Aktualna strona:
Polska
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe

BayWa r.e.: Lider naziemnych projektów fotowoltaicznych

Pionier niesubsydiowanych instalacji fotowoltaicznych pod klucz

Wstecz

Niesubsydiowane parki fotowoltaiczne – nasz sukces

BayWa r.e. jest liderem w niesubsydiowanych projektach fotowoltaicznych. W 2018 roku firma wydelopowała pierwszy niesubsydiowany park fotowoltaiczny takiej skali w Europie – Don Rodrigo w Hiszpani, o zainstalowanej mocy wynoszącej 175 MWp. 

Jesteśmy również pionierem niesubsydiowanych projektów fotowoltaicznych w Polsce. Park fotowoltaiczny w Witnicy, o mocy zainstalowanej 64,6 MWp osiągnął parytet sieci dwa lata wcześniej niż zakładały prognozy Becquerel Institute. 

Idealna równowaga integracji systemu

Integracja systemu odgrywa kluczową rolę w planowaniu i rozwoju elektrowni fotowoltaicznych. Współpracujemy ze sprawdzonymi producentami, którzy są ekspertami w branży fotowoltaicznej. Wyznaczone przez naszych inżynierów standardy gwarantują idealną integrację modułów, falowników, okablowania i podkonstrukcji w cały system.

Najwyższa jakość i wzrost produkcji dzięki certyfikowanym procesom.

BayWa r.e. była pierwszą firmą z branży fotowoltaiczną, która otrzymała certyfikat zgodności VDE w 2016 roku dla znormalizowanych instalacji elektrowni fotowoltaicznych. W 2019 r. TÜV Süd przyznał BayWa r.e. certyfikat ISO za pionierskie wysiłki w zakresie zarządzania jakością i środowiskiem.

Jesteśmy ekspertami w stosowaniu światowej klasy standardów i certyfikowanych procesów z głęboką znajomością lokalnego rynku polskiego. Realizując wszystkie nasze projekty dążymy do jak najlepszego wykorzystania terenu poprzez inżynierię systemową specyficzną dla danego obszaru oraz wdrażanie innowacyjnych technologii, co w dłuższej perspektywie przyczynia się do zwiększenia produkcji energii. 

Dzierżawa gruntów

Każdy projekt jest wyjątkowy. Dbamy o realizację każdego z nich zgodnie z indywidualnymi wymaganiami, oferując pełen wachlarz usług.

Czy masz odpowiednią ziemię? Co nas interesuje:

  • Wszelkie grunty o powierzchni co najmniej 10 ha
  • Tereny o dużym nasłonecznieniu (i jak najmniejszym zacienieniu)
  • Grunty niższych klas (IV –VI)
  • Sztuczne zbiorniki wodne, minimum 10 ha (zobacz Floating-PV)
  • Tereny poprzemysłowe i inne nieużytki

Oferujemy dzierżawę gruntów pod projekty fotowoltaiczne. To wysoki dochód przez następne 30 lat. 

Unikalne właściwości naziemnych systemów fotowoltaicznych BayWa r.e. 

Najniższy OPEX
Więcej

Dojrzałość technologii oraz wysoka jakość komponentów gwarantują najniższy OPEX i długoterminowe przepływy pieniężne. Wszystkie elementy instalacji są perfekcyjnie zintegrowane, aby zapewnić najlepszą możliwą wydajność.

Bioróżnorodność
Więcej

Jesteśmy zaangażowani w zwiększanie bioróżnorodności w naszych naziemnych instalacjach fotowoltaicznych i otaczających je obszarach, chroniąc i tworząc siedliska dla owadów, ptaków i zwierząt.

Społeczeństwo
Więcej

Uwzględniamy aspekty społeczne: cenimy lokalny udział w projektach i zaangażowanie. Lokalna społeczność ma pierwszorzędne znaczenie dla każdego realizowanego przez nas projektu fotowoltaicznego.

Lider na rynku
Więcej

Jako lider na rynku niesubsydiowanych projektów fotowoltaicznych, BayWa r.e. jest najbardziej rzetelnym partnerem do rozwoju, budowy oraz zarządzania wielkoskalowymi farmami PV.

Powrót do góry
Skontaktuj się z nami