Wybierz język
Polska
Wybierz inną stronę
Aktualna strona:
Polska
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe

Mamy wszystkie potrzebne rozwiązania

Chcemy, aby energia wiatrowa była dostępna dla jak największej liczby ludzi. Dlatego ściśle współpracujemy z klientami – tj. samorządami, przedsiębiorstwami prywatnymi i właścicielami gruntów – aby mieć pewność, że stworzymy dostosowany do nich projekt wiatrowy, który optymalnie sprawdzi się w określonej lokalizacji.

Zapewniamy naszym klientom dostęp do wszystkich informacji i wiedzy specjalistycznej niezbędnej do podjęcia właściwych decyzji w zakresie realizowanych projektów.

Pomocna dłoń na każdym etapie inwestycji

BayWa r.e. kupuje prawa do projektów na każdym etapie realizacji. Towarzyszymy przy tym naszym klientom przez cały czas realizacji projektu i trzymamy rękę na pulsie w zakresie nieustannie zmieniających się warunków ramowych dotyczących polityki energetycznej. Pomożemy Ci sprostać nawet najbardziej złożonym przepisom. Skorzystaj z naszej pomocy i pozwól nam znaleźć indywidualne rozwiązania dla Twojego projektu wiatrowego.

Cała nasza wiedza specjalistyczna do Twojej dyspozycji: budowa gotowej instalacji 

Dysponujemy kwalifikacjami i doświadczeniem, które pozwalają nam zapewnić sukces budowy farmy wiatrowej na każdym etapie – od zarządzania projektem po ukończenie budowy, w tym finansowanie.

Klienci mogą zdać się na nasze globalne doświadczenie i fachową wiedzę. Jesteśmy niezawodnym, profesjonalnym partnerem, który potrafi zoptymalizować projekt pod względem technicznym i finansowym.

Energia wiatrowa w regionie i dla regionu

W BayWa r.e., transformacja energetyczna zaczyna się od ludzi. Udział, zaangażowanie i lokalne zrozumienie mają dla nas ogromne znaczenie. Miejscowa społeczność musi być zaangażowana na każdym etapie rozwoju projektu wiatrowego.

Przed instalacją turbiny wiatrowej starannie wybieramy lokalizację

Planujemy, lokalizujemy i projektujemy farmy wiatrowe z poszanowaniem środowiska naturalnego. Przed budową wszystkich naszych projektów, rozmawiamy z lokalną społecznością, ornitologami, chiropterologami i analizujemy każdy potencjalny wpływ farmy wiatrowej i jej infrastruktury na danym obszarze.

Umowy dzierżawy gruntów – korzyści dla rolnika

Farmy wiatrowe mogą współistnieć z rolnictwem i innymi rodzajami użytkowania gruntów. Dzierżawimy grunty pod inwestycje oraz infrastrukturę towarzyszącą (np. trasy kablowe), oferując wysoki dochód z umowy dzierżawy przez 30 lat. Zajmujemy się wszystkim – od projektu po serwisowanie gotowej farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej. Przejmujemy też całe ryzyko powiązane z inwestycją.

Spełniamy najwyższe standardy

Podczas budowy elektrowni, zawsze staramy się robić więcej niż wymagane minimalne standardy. Na przykład tam, gdzie to możliwe, fundamenty turbin są budowane przy użyciu bardziej wydajnego pod względem emisji dwutlenku węgla betonu. Emisje CO₂, związane z budową, eksploatacją oraz demontażem rekompensują się w ciągu jednego roku od rozpoczęcia eksploatacji.

Szczegółowo zaplanowane wdrożenie

Wszystkie kwestie związane z ochroną środowiska i gatunków, a także prognozy dotyczące rozprzestrzeniania się hałasu są analizowane przez ekspertów zewnętrznych.

Szybka i efektywna budowa projektu

W naszych projektach bierzemy również pod uwagę typ podłoża, stabilność, ochronę przeciwpożarową, hydrogeologię i ochronę zabytków. Instalujemy najnowocześniejsze typy turbin wiatrowych. Proces budowy farmy wiatrowej w odróżnieniu od elektrowni konwencjonalnych jest zdecydowanie szybszy (prace budowlane trwają około roku) a przez to mniej uciążliwy.

Korzyści przez wiele lat

Umożliwiamy lokalnej społeczności czerpanie bezpośrednich korzyści z realizowanych projektów. Począwszy od wpływów z podatków dla gminy, działań na rzecz lokalnych potrzeb, czy też projektów edukacyjnych i ochrony przyrody. Energetyka wiatrowa to jeden z najbardziej opłacalnych sektorów OZE. Energia elektryczna generowana jest bez szkodliwych emisji do atmosfery - CO2 oraz pyłów, które nie są obojętne dla naszego zdrowia.

Dlaczego warto współpracować właśnie z nami 

Niezależnie od tego, czy jesteś deweloperem projektów wiatrowych, przedstawicielem samorządu, inwestorem, czy rolnikiem – zawsze słuchamy Ciebie i Twoich potrzeb. Uwzględniając Twoje wymagania, przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. Z przyjemnością porozmawiamy z Tobą o oferowanych przez nas usługach.

Powrót do góry
Skontaktuj się z nami