Wybierz język
Polska
Wybierz inną stronę
Aktualna strona:
Polska
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe

BayWa r.e. złotym partnerem raportu IEO

Wstecz

BayWa r.e. po raz kolejny została Złotym Partnerem najpopularniejszej publikacji dotyczącej sektora PV w Polsce - „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2023”.

W przygotowanie raportu aktywnie włączyły się dwie polskie spółki z grupy: BayWa r.e. Polska Sp. z o.o. odpowiadająca za rozwój wielkoskalowych projektów fotowoltaicznych i wiatrowych oraz spółka dystrybucyjna BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o.o..

Pomimo wciąż występujących na rynku fotowoltaiki zagrożeń i wyzwań, m.in. takich jak nieustannie zapowiadana reforma przepisów planowania przestrzennego, czy też nieprzejrzyste regulacje dot. przyłączenia do sieci, cieszy fakt, że branża PV na koniec 2022 roku osiągnęła ponad 12 GW mocy zainstalowanej, co niewątpliwie spowodowane jest przez dalszy rozwój mikro oraz średnich instalacji PV. 

Polska fotowoltaika napędza krajową i unijną transformację energetyczną. Łączna moc zainstalowana w krajach Unii Europejskiej wyniosła 198 GW, co oznacza roczny przyrost o 36 GW (22% wzrost w 2022 r w stosunku do roku 2021). W ubiegłym roku Niemcy po raz kolejny odnotowały największy przyrost mocy w fotowoltaice wynoszący 7,3 GW, na drugim miejscu znalazła się Polska z przyrostem mocy zainstalowanej 4,8 GW, a na trzecim Hiszpania, gdzie przybyło 4,7 GW nowych mocy.

Rynek fotowoltaiki w Polsce komentuje Artur Marchewka, Członek Zarządu BayWa r.e. Polska Sp. z o.o.: „Spodziewając się istotnych zmian w zakresie regulacji sieciowych, widzimy również przestrzeń do intensyfikacji rozwoju wielkoskalowych projektów fotowoltaicznych. Nasz zespół projektowy BayWa r.e. Polska intensywnie rozwija portfel wielkoskalowych projektów fotowoltaicznych oraz hybrydowych, zwiększając o ponad połowę liczbę rozwijanych projektów.”

Publikacji raportu towarzyszyła konferencja prasowa, która odbyła się 23 maja w Warszawie. Podczas wydarzenia wyniki raportu zaprezentował Prezes Zarządu Instytutu Energetyki Odnawialnej - Grzegorz Wiśniewski. Stanowisko rządowe dot. kontynuacji rozwoju fotowoltaiki w Polsce przedstawił Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii - Ireneusz Zyska. 

To już XI edycja publikacji „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2023” zachęcamy do zapoznania się z raportem, dostępnym na stronie: https://ieo.pl/pl/raporty
 

Wstecz
Artur Marchewka
Projekty wiatrowe Polska
BayWa r.e. Polska Sp. z o.o.
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami