Wybierz język
Polska
Wybierz inną stronę
Aktualna strona:
Polska
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe

BayWa r.e. zrealizuje projekt 171 MWh magazynu energii

Wstecz

BayWa r.e. otrzymała zgodę na złożenie wniosku planistycznego na budowę jednego z największych autonomicznych systemów magazynowania energii (BESS) w Europie i pierwszego w Wielkiej Brytanii we współpracy z Grüne Energien Solar GmbH.

Bateryjny system magazynowania energii“Meadow Farm” o mocy 57 MW będzi mógł wygenerować do 171 MWh, zostanie zbudowany w Stockton-on-Tees w północno-wschodniej Anglii. Pomoże on ustabilizować lokalny system elektroenergetyczny, zapewniając elastyczność i wspierając szersze wdrażanie odnawialnych źródeł energii do sieci, a także ostatecznie wspierając bardziej ekologiczną gospodarkę oraz transformację energetyczną Wielkiej Brytanii.

Wraz z budową magazynu BayWa r.e. wykona również działania mające na celu poprawę lokalnej różnorodności biologicznej, w tym sadzenie rodzimych użytków zielonych, dzikich kwiatów, żywopłotów i drzew. Działania te pozwolą osiągnąć przyrost netto bioróżnorodności na poziomie ponad 28% dla siedlisk i ponad 14% dla żywopłotów.

John Milligan, , Dyrektor Zarządzający BayWa r.e. UK, komentuje: “Obiekty BESS, takie jak Meadow Farm, zapewniają elastyczność w ramach krajowego przesyłu energii elektrycznej, uzupełniając profile wytwarzania energii odnawialnej. Pomyślne uzyskanie zgody dla naszego pierwszego samodzielnego projektu BESS w Wielkiej Brytanii odzwierciedlają nasze ciągłe zaangażowanie i rozwój w dostarczaniu innowacyjnych projektów".

Julian Gerstner, Kierownik Działu Magazynowania Energii na region EMEA w BayWa r.e. dodaje: "Cieszymy się, że możemy przenieść nasze możliwości magazynowania na wyższy poziom dzięki naszemu największemu jak dotąd samodzielnemu projektowi magazynowania w Wielkiej Brytanii i jednemu z naszych największych projektów w Europie. Rozwój dużych projektów BESS - zarówno połączonych z elektrowniami odnawialnymi, jak i samodzielnych - pokazuje pełny potencjał zielonej energii, zapewniając elastyczność i stabilność sieci, a także znacząco przyczyniając się do przyspieszenia transformacji energetycznej".

BayWa r.e. pracuje obecnie and zapewnienim  6GW mocy magazynów energii w Europie, Azji oraz obu Amerykach.  

Wstecz
Quirin Löffelmeier
Communications Manager
BayWa r.e. AG
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami