Wybierz język
Polska
Wybierz inną stronę
Aktualna strona:
Polska
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe

BayWa r.e. partnerem żeglarki morskiej Sanni Beucke

Wstecz

Profesjonalna żeglarka Susann "Sanni" Beucke, 31, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich 2021 w Tokio oraz wiodąca globalna firma z sektora energetyki odnawialnej BayWa r.e., oficjalnie rozpoczynają długoterminową współpracę.

Kampania Beucke, zatytułowana "This Race is Female" ("Ten wyścig jest kobietą"), trafia do fanów na całym świecie. Nawet poza sceną żeglarską, ta sympatyczna Niemka ma dziesiątki tysięcy zwolenników śledząc jej poczynania na kanałach społecznościowych.

"Dzięki tej kampanii zachęcamy kobiety by były pewne swoich możliwości, ale nie tylko, bo idziemy o krok dalej." - komentuje Beucke. "W tym sporcie trzeba być gotowym do przekraczania granic, do dawania z siebie wszystkiego, aby osiągnąć wspólny cel. To również łączy mnie z moim nowym partnerem BayWa r.e., który nieustannie kwestionuje status quo i dokonuje globalnych zmian w zakresie walki z kryzysem klimatycznym."

BayWa r.e., działając w 30 krajach, aktywnie kształtuje przyszłość sektora energetycznego, kierując się swoją podstawową motywacją - zapewnieniem zrównoważonego rozwoju naszej planety. Dzięki setkom zrealizowanych farm wiatrowych oraz  fotowoltaicznych firma napędza globalną transformację energetyczną, która jest tak istotna dla naszej przyszłości.

Matthias Taft, Prezes Zarządu BayWa r.e., komentuje: "Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem tej współpracy partnerskiej i wspieraniem Sanni w tak ambitnych celach. Jej pasja, zaangażowanie i odporność rezonują z naszymi własnymi podstawowymi wartościami, aby zrealizować zrównoważoną i sprawiedliwą przyszłość naszej planety. Podobnie jak Sanni, ciężko pracujemy, aby zawsze znajdować nowe rozwiązania i pokonywać przeciwności, stając nie tylko w obronie osiągnięcia istotnych celów klimatycznych, ale także postępu w zakresie równości. Razem chcemy stworzyć “pozytywną falę” zarówno w świecie energetyki odnawialnej, jak i żeglarstwa, podnosząc przy tym świadomość na rzecz zrównoważonego rozwoju i promując równość płci w sporcie i życiu zawodowym."

Sanni Beucke dodaje: "Jako żeglarze staramy się ograniczyć nasz ślad emisji CO2 do minimum. Jesteśmy pasjonatami przyrody. Wiatr zwiększa naszą prędkość, pozwala nam osiągnąć każdy cel, jaki sobie postawimy. Zostanie ambasadorem działającej na całym świecie firmy zajmującej się energią odnawialną, która również wykorzystuje siłę wiatru i energię słońca, aby wnieść swój wkład w walkę ze zmianami klimatu, jest dla mnie po prostu idealnym rozwiązaniem."

BayWa r.e. jest zdecydowanym orędownikiem różnorodności, sprawiedliwości oraz integracji, głęboko przekonanym o korzyściach społecznych i potencjale do bycia jeszcze bardziej innowacyjnym i odnoszącym sukcesy jako zespół. Są to tematy, które są dla Sanni Beucke najważniejsze. "W przeszłości mój sport był postrzegany jako dyscyplina ściśle zdominowana przez mężczyzn. Mój zespół i ja chcemy pokazać, że żadna fala nie jest zbyt wysoka, żaden wiatr zbyt silny, aby kobiety nie mogły ich opanować."

Oboje partnerów ma wspólne, długoterminowe cele. Żeglarka zamierza w najbliższych latach z powodzeniem startować w różnych regatach morskich, a ostatecznym celem jest start w Vendée Globe - regatach dookoła świata w 2028/29 roku. Z kolei celem fimry jest dalsza realizacja swojego długoterminowego celu, jakim jest przyspieszenie wdrażania rozwiązań energetyki odnawialnej , aby zapobiec najpoważniejszym skutkom kryzysu klimatycznego.Copyright Image: Thomas Deregnieaux-QAPTURE/Susann Beucke

Wstecz
Karin Kreuzer
Global Communications Manager
BayWa r.e. AG
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami