Wybierz język
Polska
Wybierz inną stronę
Aktualna strona:
Polska
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe

BayWa r.e. na pierwszej polskiej konferencji Agri-PV

Wstecz

BayWa r.e. Polska była partnerem pierwszej polskiej konferencji w całości poświęconej agrowoltaice.

Branża rolnicza, odnawilalnych źródeł energii oraz przedstawiciele rządu spotkali się 15 listopada w Warszawie, aby dyskutować możliwości wdrożenia i potencjale projektów Agri-PV w Polsce.

Wydarzenie otworzył Senator Waldemar Pawlak, były Premier RP, który podkreślił potrzebę łączenia produkcji żywności z bezpieczeństwem energetycznym.

Prezentację wprowadzajacą wygłosił Jochen Hauff Dyrektor ds. strategii korporacyjnej, polityki energetycznej i zrównoważonego rozwoju w BayWa r.e. AG:  - “Agri-PV to więcej niż forma wytwarzania energii elektrycznej. To sposób ochrony oraz wsparcia źródeł utrzymania społeczności terenów wiejskich w dobie dziejących się zmian klimatycznych” podkreślał w swoim wystąpieniu.

Prezentacja została bardzo dobrze przyjęta i posłużyła jako wstęp do serii interesujących debat. Rozmowy obejmowały takie tematy, jak potencjał współpracy między sektorem rolnym a sektorem energii odnawialnej, połączenie polskiej transformacji rolnictwa z transformacją energetyczną, a wreszcie otoczenie regulacyjne dla Agri-PV w Polsce i Europie.     

Artur Marchewka, Członek Zarządu BayWa r.e. Polska skomentował: -"Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w pierwszej edycji konferencji poświęconej w całości tak ważnemu tematowi, jakim jest rozwój projektów Agri-PV w Polsce. Mamy nadzieję, że zainteresowanie rządu tymi rozwiązaniami pozwoli wreszcie naszemu krajowi określić ramy prawne dla Agri-PV i ich szybkiego rozwoju w Polsce."

Podczas konferencji zorganizowano również krótkie webinarium dla mediów rolniczych oraz OZE. Magdalena Mosio, ekspert Agri-PV w BayWa r.e. Polska, opowiedziała o technologii Agri-PV, naszych zrealizowanych instalacjach, a także odpowiedziała na pytania dziennikarzy. Ideą webinarium było wyjaśnienie różnic między fotowoltaiką naziemną a Agri-PV oraz omówienie korzyści dla rolników.

Konferencja zakończyła się jasnym wnioskiem: Efektywne rozwiązania agrowoltaiczne są już dostępne, teraz czas zacząć działać w tym zakresie również w Polsce. Musimy myśleć przede wszystkim o ziemi i rolnikach, a następnie o wytwarzaniu energii, która powinna być kolejną korzyścią i pozytywnym narzędziem wykorzystywanym w nowoczesnym rolnictwie.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki, które aktywnie promuje nowe rozwiązania PV wśród rolników. Kilka miesięcy temu opublikowany został również raport Agri-PV, którego głównym partnerem jest BayWa r.e. Polska.

Wstecz
Artur Marchewka
Projekty wiatrowe Polska
BayWa r.e. Polska Sp. z o.o.
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami