Wybierz język
/g> Polska
Wybierz inną stronę
Aktualna strona:
Polska
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe
BayWa AG
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe
Stany Zjednoczone Sklep internetowy
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe
Sklep internetowy Australia
Sklep internetowy Azja Południowo-Wschodnia

Wykorzystaj nasze doświadczenie w swojej branży

Niezależnie od tego, czy Twój projekt to duży dachowy system fotowoltaiczny, instalacja naziemna, czy nawodna farma wiatrowa, chętnie będziemy Cię wspierać w jego realizacji jako zaufany partner. Planujesz wielomegawatowe systemy hybrydowe, a może rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii dla przemysłu i handlu? Możemy zadbać o każdy etap projektu – od planowania i pozyskiwania finansowania po realizację.

Prawa do projektu można nabyć na dowolnym etapie realizacji

Jeśli zastanawiasz się nad sprzedażą swoich praw do projektu, możemy Ci pomóc. Kupujemy prawa do projektów na wszystkich etapach realizacji i dysponujemy wiedzą specjalistyczną, która pozwala doprowadzić projekt do pomyślnego zakończenia.

Dzięki współpracy z gminami, właścicielami nieruchomości i urzędami mamy duże, globalne doświadczenie rynkowe w obszarze projektowania i realizacji projektów fotowoltaicznych.

Farmy fotowoltaiczne dla inwestorów – rozwiązanie „pod klucz”

Dbamy o wszystko, co jest kluczowe dla udanej realizacji projektu – od prac projektowych i szczegółowego planowania po budowę i oddanie do użytku.

Nasz zespół składa się z doświadczonych kierowników projektu, którzy dokładają wszelkich starań, aby budowana farma fotowoltaiczna spełniała standardy jakościowe, została wykonana z myślą o długim okresie eksploatacji i działała z najwyższą rentownością.

Gmina Witnica — pionierska, niesubsydiowana elektrownia słoneczna w Polsce

Kompleksowa obsługa pomagająca uzyskać długoterminowe finansowanie inwestycji z banku

Zajmujemy się nie tylko planowaniem, projektowaniem i budową. BayWa r.e. może również przejąć zarządzanie wszelkimi pracami związanymi z umowami i prawami, które są niezbędne w związku z budową i eksploatacją projektu. Możemy też zadbać o umowy dzierżawy, pozwolenia na budowę i przyłączenie do sieci, a także o wszelkie niezbędne techniczne i komercyjne aspekty zarządzania instalacją oraz o potrzebne polisy ubezpieczeniowe. Gdy wszystko to jest gotowe, farma fotowoltaiczna może uzyskać długoterminowe finansowanie z banku.

Wydzierżawienie ziemi jako drugie źródło przychodów

Jeśli masz nieużywaną działkę lub sztuczny zbiornik wodny, możesz oddać go nam w dzierżawę pod budowę instalacji fotowoltaicznych. Nasze systemy agrofotowoltaiczne i nawodne pomogą Ci pozbyć się dylematów związanych z wykorzystaniem ziemi i mieć swój wkład w zieloną rewolucję w energetyce. Dzięki umowie dzierżawy zawartej z firmą BayWa r.e. uzyskasz korzyści finansowe bez żadnych inwestycji z Twojej strony. BayWa r.e. zajmie się wszystkim – od projektu po serwisowanie gotowej farmy fotowoltaicznej. Przejmujemy też całe powiązane z nią ryzyko.

Co nas interesuje:

 • Wszelkie grunty o powierzchni co najmniej ok. 20 ha
 • Ziemie uprawne ze słabą glebą
 • Dawne tereny przemysłowe
 • Tereny o dużym nasłonecznieniu (i jak najmniejszym zacienieniu) 
 • Sztuczne zbiorniki wodne o powierzchni co najmniej 20 ha

Dzierżawa ziemi – korzyści dla właściciela

 • Stały przychód z dzierżawy co najmniej przez kolejne 30 lat
 • Dodatkowy zarobek dla właściciela, jeśli zajmie się utrzymaniem trawnika 
 • W przypadku agrofotowoltaiki właściciel gruntu może uzyskać dodatkowe korzyści, jeśli będzie na nim prowadzić również uprawy, ponieważ system tego typu zapewnia ochronę przed gradem, deszczem i nadmiernym nasłonecznieniem.

Umowy na dostawy energii elektrycznej – ważny element na nowych rynkach

Firmy zużywające duże ilości energii elektrycznej mogą działać w zrównoważony sposób bez instalowania własnego systemu fotowoltaicznego. Na mocy umowy na dostawy energii elektrycznej (PPA) możemy dostarczać im energię wygenerowaną z instalacji fotowoltaicznych za pośrednictwem bezpośredniego przyłącza lub wirtualnie. BayWa r.e. dysponuje rozległym doświadczeniem na bardzo konkurencyjnym rynku umów PPA i od wielu lat współpracuje z nabywcami energii elektrycznej, w tym dużymi odbiorcami przemysłowymi i zakładami użyteczności publicznej.

Podsumowanie informacji o usłudze: 

 • Dzięki umowom PPA projekty mogą uzyskać średnio- lub długoterminowe finansowanie. 
 • Oferujemy modele oparte na stałym lub zmiennym wynagrodzeniu, które w przejrzysty sposób opierają się na rynkach energii.
 • Nasza stabilna spółka macierzysta BayWa AG to przedsiębiorstwo o silnej kondycji finansowej, zyski współpracujących z nami firm są więc bezpieczne w długiej perspektywie czasowej.
Zawartość
  Kontakt
  DERE_Matthias_Emminghaus_70X70.jpg
  Matthias Emminghaus
  Projekty solarne Polska
  BayWa r.e. Polska Sp. z o.o.
  Powrót do góry