Wybierz język
Polska
Wybierz inną stronę
Aktualna strona:
Polska
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe

Nowe obiekty w Polsce

Wstecz

Rozwój działalności w zakresie dystrybucji energii słonecznej w Polsce spowodował, BayWa r.e., przedstawił plany otwarcia pierwszego magazynu w Polsce.

Nowy obiekt mieści się w pobliżu lokalnego biura sprzedaży i zostanie otwarty w kwietniu 2021 r. Zmiana ta stanowi zapowiedź nowej ery dla BayWa r.e. w dystrybucji systemów fotowoltaicznych w Polsce. Lokalny magazyn umożliwi spółce poprawę usług świadczonych polskim instalatorom.

„Początki w grudniu 2016 r. były skromne, ale od tego czasu obserwujemy fantastyczny wzrost”- wyjaśnił Łukasz Zaziąbł, Dyrektor Zarządzający w BayWa r.e. Solar Systems w Polsce. „Nasze produkty i usługi szybko zyskały uznanie krajowych instalatorów systemów solarnych, a nasz nowy nowoczesny magazyn o powierzchni 5700 metrów kwadratowych i pobliskie obiekty biurowe są przygotowywane, aby zapewnić logistykę i wsparcie na jeszcze wyższym poziomie”.

„Poza naszymi nowymi obiektami mamy również fantastyczny zespół krajowych ekspertów w dziedzinie energii słonecznej. Wszyscy – od naszego zespołu sprzedażowego, menedżerów produktu i szkoleniowców po zespół logistyczny – wierzymy, że zapewniamy naszym klientom wsparcie na najwyższym poziomie”.   

Stabilne prawo, wsparcie rządowe i coraz większa koncentracja działań na odnawialnych źródłach energii, zamiast na wytwarzaniu paliw kopalnych, przyczyniły się do dalszego rozwoju krajowego rynku dachowych systemów fotowoltaicznych. 

Na koniec 2020 roku mikroinstalacje stanowiły ponad 70% wszystkich zainstalowanych systemów fotowoltaicznych w Polsce. Oznacza to, że aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, polscy instalatorzy musieli pozyskiwać komponenty wysokiej jakości. 

Często muszą oni organizować wymianę walut, aby importować systemy i produkty do kraju. Ten proces dodatkowo komplikuje zakup, a także wydłuża czas między zamówieniem a dostawą. 

„Po otwarciu nowego magazynu i biur klienci będą mogli płacić nam w sposób bezpośredni, bez konieczności wymiany walut. Będziemy również w stanie znacząco skrócić czas dostawy i oczekujemy, że 95% produktów zostanie dostarczonych w ciągu 24 godzin, a pozostałe 5% w ciągu 48 godzin”.

„Wszystko to składa się na doskonałą wiadomość dla naszych klientów – szybsza i mniej skomplikowana usługa, która jest świadczona «lokalnie» i w ich własnej walucie”- dodał Łukasz.  

Nowe obiekty przyniosą również inne korzyści, obejmujące m.in. strefę szkoleniową, która zapewni wsparcie w zakresie nowych systemów. 

Firma BayWa r.e. będzie oferować szereg bezpłatnych szkoleń teoretycznych i praktycznych, aby pomóc instalatorom nie tylko dokonać najlepszego wyboru przy zakupie, ale także nadążyć za najnowszymi systemami i poszerzyć ich wiedzę w zakresie bezpieczeństwa.

Frank Jessel, Dyrektor Globalny ds. handlu systemami solarnymi w BayWa r.e., komentuje: „BayWa r.e. uważa Polskę za bardzo ważny rynek z ogromnym potencjałem w zakresie energii słonecznej. Ta inwestycja pomoże nam pokazać, jak dużą wagę przywiązujemy do wspierania naszych klientów poprzez ulepszanie naszych możliwości logistycznych, magazynowych i szkoleniowych”. 

Dowodem na sukces BayWa r.e. w Polsce jest zyskujący na popularności autorski system montażowy novotegra. Instalatorzy coraz częściej sięgają po nasze rozwiązanie, gdyż jest ono znane ze swojej wytrzymałości, niezawodności i szybkości montażu. 

Rozbudowa obiektów w Polsce oznacza teraz, że instalatorzy zyskają możliwość skorzystania z usług eksperta ds. systemu novotegra, który przyjedzie na miejsce pierwszej instalacji i przeprowadzi praktyczne szkolenie instalacyjne. Jest to bardzo cenna usługa dodatkowa.  

„Co więcej, firma BayWa r.e. wybudowała niedawno park solarny Witnica o mocy 64,6 MWp, który jest największym takim parkiem w Polsce i pierwszym wybudowanym bez dotacji. Wspieranie rosnącego zapotrzebowania kraju na energię słoneczną leży u podstaw tego, co robimy i cieszymy się, że możemy dołożyć naszą cegiełkę do procesu transformacji energetycznej w Polsce.”- dodał Frank.

Wstecz
Karin Kreuzer
Global Communications Manager
BayWa r.e. AG
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami