Wybierz język
Polska
Wybierz inną stronę
Aktualna strona:
Polska
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe

novotegra nowym, niezależnym producentem

Wstecz

BayWa r.e. ogłosza wprowadzenie novotegra GmbH jako nowego, niezależnego producenta systemów montażowych.

Do tej pory BayWa r.e. Solar Energy Systems GmbH była odpowiedzialna za opracowanie, produkcję i sprzedaż komponentów do systemu montażowego novotegra. Obecnie jako niezależna spółka -novotegra GmbH-będzie kontrolować całą działalność BayWa r.e. w zakresie produkcji systemów montażu fotowoltaicznego.

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w opracowywaniu fotowoltaicznych systemów montażowych, spółka zależna BayWa r.e. zajmująca się dystrybucją energii słonecznej dalej rozwijała ofertę produktową w obszarze podkonstrukcji, tworząc nowe rozwiązania. Wraz z utworzeniem nowej firmy „novotegra GmbH”, firma jest dobrze przygotowana do dalszego rozwoju i dalszego rozszerzania swojej działalności w całej Europie.

Thomas Pfaff, wieloletni szef działu zarządzania produktami w novotegra, przejmie kierownictwo w novotegra GmbH z siedzibą w Tybindze.

„Cieszymy się, że nasz system, którego wydajność udało nam się stale zwiększać w ciągu ostatnich kilku lat, tak dobrze ugruntował swoją pozycję na rynku. Teraz zamierzamy kontynuować historię sukcesu novotegra i jeszcze bardziej rozszerzyć naszą działalność."- powiedział Thomas Pfaff.

Początki systemu montażowego sięgają 1999 r., kiedy to pierwsze rozwiązania zostały wykonane ze stali ocynkowanej i sprzedawane pod nazwą „tegra”, później „alutegra”, a następnie w 2007 r. otrzymały nazwę „novotegra”. Ciągłe badania i rozwój umożliwiły zwiększenie obrotów aż pieciokrotnie na przestrzeni ostatnich 5 lat.

Klienci Novotegry będą nadal cieszyć się tym samym wysokim poziomem usług, jednak nowa firma pomoże w dostarczaniu jeszcze wyższej jakości produktu i usługi oraz jego większej wydajności.

Frank Jessel, dyrektor globalny Solar Trade w BayWa r.e. dodał: „Oczekujemy, że to repozycjonowanie doprowadzi do skrócenia czasu opracowywania nowych produktów i jeszcze lepszej obsługi klienta”.

Sprzedaż w całej Europie będzie nadal obsługiwana przez wszystkie hurtownie BayWa r.e. 

Wstecz
Dominika Wityńska
Kierownik Marketingu
BayWa r.e. Solar Systems sp. z o.o.
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami