Wybierz język
Polska
Wybierz inną stronę
Aktualna strona:
Polska
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe
Strona / Kraj
Języki
Media społecznościowe

Agri-PV na Dniach Energii w Skierniewicach

Wstecz

BayWa r.e. Polska sp. z o.o. była obecna na ogólnopolskim Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach 10 i 11 września 2022 roku. Tegorocznej imprezie towarzyszyły również Dni Energii, będące połączeniem targów i konferencji poświęconej Odnawialnym Źródłom Energii.

Wydarzenie organizowane jest od 1977 przez władze miasta Skierniewic we współpracy z Instytutem Ogrodnictwa. Podczas obchodów odbywają się Targi Ogrodniczo-Rolne, a zwiedzający mogą zobaczyć m.in. różne odmiany roślin i warzyw, uzyskać informacje o uprawie warzyw, owoców oraz kwiatów, nabyć publikacje z zakresu warzywnictwa, ogrodnictwa, sadownictwa, a także nasiona, sadzonki warzyw i roślin ozdobnych oraz sprzęt ogrodniczy. Branża rolnicza to jeden z sektorów, który mocno dostrzega potrzebę transformacji energetycznej oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii, stąd idea połączenia święta z targami poświęconymi OZE. 

Skierniewickie Dni Energii 2022 połączyły targi wystawowe i panel ekspercki. BayWa r.e. Polska sp. z o.o. reprezentowała Magdalena Mosio – Greenfield Project Developer oraz ekspert ds. Agri-PV, która podczas konferencji przedstawiła możliwości zastosowania agrofotowoltaiki w Polsce. Dostępność terenów rolniczych, w tym szeroko rozwinięte sadownictwo, przy jednoczesnej potrzebie ochrony plonów przed niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi to idealne warunki do rozwoju tego typu projektów, dlatego też koncepcja budowy instalacji fotowoltaicznych nad uprawami lub pomiędzy rzędami upraw cieszy się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem. Stoisko BayWa r.e. Polska sp. z o.o. odwiedzili licznie mieszkańcy powiatu skierniewickiego, słynącego z licznych upraw sadowniczych, jabłoni, gruszy oraz śliwek.  
 

Wstecz
Magdalena Mosio
Agri-PV
BayWa r.e. Polska Sp. z o.o.
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami